نکاتی که زنان باید نسبت به مردان بدانند 5/5 (1)

ارتباط موثر نردبان موفقیت

نکاتی که زنان باید نسبت به مردان بدانند

خانم ها در همسرانتان حس قدرت ایجاد کنید اینگونه می توانید گرمای صمیمیت را در زندگی خود صد چندان کنید.

۱-اگر شاغل هستید پولتان را به رخ همسرتان نکشید.

۲-به او برچسب نزنید. (تو بی عرضه ایی، بچه ننه،ترسو و…)

این رفتار باعث جریحه دار شدن غرور همسرتان و شکستن اقتدار او در زندگیتان می شود .پدری که در خانه اقتدارش را از دست بدهد نظم و مدیریت آن خانه به طوری کلی از دست می رود.فرزندان بدون اقتدار، در خانه تربیت می شوند.هیچگونه صمیمیت و حس مسئولیتی نسبت به یکدیگر در اعضای خانواده وجود نخواهد داشت و نسبت به یکدیگر بی تفاوت می شوند،بی محبتی و پرخاشگری در آن خانه حکم فرما می شود.

۳-مرد را حلال مشکلات بدانید.

اگر خواسته یا تقاضایی از او دارید خیلی واضح و سریع از او بخواهید.
مردان هیچ وقت قدرت ذهن خوانی ندارند که خواسته های شما چیست.
قدرت ایما و اشاره خوانی هم ندارند خیلی رک خواسته ی خود را از او طلب کنید اگر خواسته ی شما منصفانه و در توان او باشد مطمئنا دریغ نخواهد کرد.

۴-به مردان نصیحت و راهنمایی نکنید.

منتظر نباشید که کار او منجر به شکست شود و بعد از دیدن شکست با عصبانیت ، روی اعصاب او باشید و بگویید من می دونستم تو نمی تونی. برچسب زدن و تحقیر کردن را شروع نکنید به جای این رفتارها که شمع زندگی شما را بی فروغ می کند قبل از همه چیز از او حمایت کنید.

۵-سکوت مردان را نشکنید.

سکوت اتاق فکر مردان محسوب می شود ،سکوت باطری شارژ آقایان است.
همانطور که خانم ها با حرف زدن و صحبت کردن برای دیگران و همسرشان تخلیه ی روحی و شاد وسرحال می شوند آقایان نیز با سکوت به این آرامش می رسند و باطری خالی آن ها لبریز از انرژی می شود.
خانمی گلایه می کرد که همسرم هر موقع از سر کار می آید بدون توجه به من پای تلویزیون می نشیند و بدون کوچکترین صدایی به تلویزیون خیره می شود.انگار که او در این فضا نیست و من همیشه احساس می کنم از طرف او دیده نمی شوم و باعث ناراحتی و دلخوری و بحث بین من و همسرم می شود و او خانه را ترک کرده و به خانه ی مادرش پناه می برد و تا ساعت ها برنمی گردد.اصلا به حرف های من گوش نمی دهد.آیا او خواسته ی مرا می فهمد؟خانم عزیزوقتی همسر شما از بیرون با خستگی به خانه می آید هر چند او بی اشتیاق و خسته به نظر می رسد، شما با لباسی رنگ روشن و با آراستگی و مشتاقانه به سمت درب رفته و به او خداقوت و خوشامدگویی بگویید، از زحمات او قدر دانی کنید.از او دعوت کنید که بنشیند و با آوردن میوه و چایی، او را تا ۲۰ دقیقه به هر حالتی که دوست دارد تنها بگذارید.به محض آمدنش شروع به سوال پرسیدن و غر زدن نکنید اینگونه او بدون اینکه بفهمد شما چه می گویید و چه می خواهید از خانه فراری می شود . با آرامش دادن بعد از رفع خستگی خواهید دید خودش به سمت شما می آید و شما را در آغوش می کشد و به تمامی حرف های شما گوش می دهد. و دیگر با کمبود انرژی مواجه نمی شوید.کافی است زبان ،احساسات و ذهن خود را کنترل کنید.

۶-به مردان فضا دهید.

(دوران مجردی همسرتان را از او نگیرید) مردان عاشق صمیمیت و استقلال با هم هستند. دوست دارند با هم خلوت کنند،به یاد دوران مجردی بیرون بروند.اگر نسبت به او حساس و شکاک باشید و این آزادی را از او بگیرید و اینگونه به او نشان دهید که به او اعتماد ندارید در حقیقت خود شما با رفتارهایتان باعث ایجاد بی مهری در کانون خانواده می شوید.
اگر او خواهان دوران مجردی خود حتی در یک لحظه باشد تفریحات بعدی خود با دوستانش را از شما پنهان خواهد کرد چون می داند اگر بخواهد به شما بگوید با غر زدن مواجه می شود اینگونه زندگی شما از گرمای اعتماد و صداقت دور می شود.

۷-مرد باید ستایش شود.

در هر لحظه از با او بودن در نزد او خدا را شکر کنید. به او بگویید همیشه خوشحال است که خداوند در زندگیش شما را قسمت او کرده است. در رابطه با او از زیبایی هایش صحبت کنید و برتری او از دیگران را به رخش بکشید،تو مرا حمایت می کنی ،من پیش تو آرامش دارم ،تو بهترین پدر دنیا هستی. حتی اگر هم اینگونه نباشد این تغییرات درون او ایجاد خواهد شد.

۱۱

۸-مرد با تایید قدرت می گیرند.

در نزد دوستان و نزدیکان کارهای او را مورد تایید و حمایت قرار دهید. به او در نزد دیگران افتخار کنید.

۹-مرد باید مورد قبول و پذیرش باشد.

هرچند وقت یکبار در نزد او خداوند را شکر بگویید که چنین همسری را به او داده است. به او بگویید تو همیشه آن کسی بوده ایی که در رویاهایم می دیدم. تو بهترین همسر و پدر دنیا هستی. از برتری های او نسبت به دیگران برایش بگویید. به او بگویید چقدر دوستش دارید و بگویید در کنارش چقدر آرامش می گیرید. تو از من حمایت می کنی و باعث رشد من می شوی.

۱۲

۱۰-مرد باید مورد اطمینان باشد.

در مقابل دیگران از بدی های زندگیتان نگویید. نیازی نیست حرف ها و رازهای دو نفری شما بین دیگران فاش شود.اینگونه ارزش های زندگی خود را زیر سوال می برید.اگر کسی در مورد همسر شما بدگویی کرد به او اشتباهش در مورد همسرتان را متذکر شوید و به حرف های او اعتنایی نکنید.درآرامش این گفته را با همسرتان بگویید و او با این دفاع و اطمینان شما به شما افتخار خواهد کرد و اگر هم چیزی بوده باشد با این رفتار شما عملکرد رفتاری خود را تغییر خواهد داد.

۱۱-مرد را تشویق کنید.

با این کار انگیزه را در وجود او شکوفا می کنید.

۱۲-ارزش های یکدیگر را زیر سوال نبرید.

در بحث و دعوا به یکدیگر به هیچ عنوان نگویید از ازدواج با تو پشیمانم این حرف حتی اگر در دعوا و در لحظه باشد در دل شما باقی می ماند و باعث سردی و یاس شما در زندگیتان می شود.

آموزش های ساده و کاربردی سایت راز ساده

[star_rating themes=”flat”]

لطفا محبوبیت مطلب را ستاره گذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده + یک =