دشمن اعتماد به نفس : کارهای عقب مانده 4.67/5 (3)

قوانین کائنات موفقیت نردبان موفقیت

دشمن اعتماد به نفس : کارهای عقب مانده


کمتر کسی وجود دارد که تصمیم به انجام کاری گرفته باشد و بعد از مدتی انرا رها و فراموش نکرده باشد.

یک روز تصمیم گرفته اید آموزش زبان انگلیسی را بیاموزید و تا جایی هم پیش رفته اید مثلا سی دی های اموزش مکالمه نصرت را هم تهیه کرده اید و یک درس آنرا گوش نموده اید و آنرا کنار گذاشته اید و دیگر سراغش نرفته اید.

یک روز دیگر عاشق گیتار زدن شده اید و یک گیتار خریده اید و انرا در طاقچه ی اتاق گذاشته اید و دو سال است هنوز زمان مناسب برای رفتن کلاس آموزش گیتار پیدا نشده است بماند که قرار داشته اید از همان دو سال پیش اموزش را شروع می کردید.

حالا وقتی یک فیلم سینمایی به زبان اصلی می بینید از درون یک نفر به شما می گوید اگر آموزش زبان را شروع کرده بودی حالا متوجه فیلم می شدی.مسافرت خارج از کشور می روی و آنجا به خود می گویی ای کاش زودتر زبان را شروع کرده بودم تا الان می توانستم خوب ارتباط برقرار کنم.عجب ادم بی حال و تنبلی هستم و هر گفتگوی تخریب کننده ی دیگری.

در جمع دوستان هستی و یک نفر گیتار می نوازد و همه او را تحسین می کنند از او سوال میشود و جواب می دهد که حدود یک سال است تمرین می کند و گفتگو ها و تخریب های درونی ات شروع می شود که کاش همون دو سال پیش تمرین را شروع کرده بودم.چه قدر من بی انگیزه ام.چه ادمی هستم و….

کم کم این تخریب ها چنان اثرات منفی روی شما می گذارد که به این نتیجه می رسید که اعتماد به نفس ندارید و هیچ کاری را نمی توانید شروع وتا پایان ادامه دهید.اصلا من برای کارهای بزرگ افریده نشده ام و مواردی از این قبیل درون ذهن شما شکل می گیرد.

حالا هر وقت می خواهید کار جدیدی را انجام دهید انگیزه و جسارت و اعتماد به نفس کافی ندارید و ناخودآگاه مقاومتی از درون برای انجام ندادن آن کار شکل می گیرد و روز به روز کارهای عقب مانده بیشتری وجود دارد که نمی توانید شروع کنید و اصلا نمی دانید از کجا باید شروع کنید.

اما راه حل آن چیست؟

چه باید کرد؟

چگونه این اعتماد به نفس از دست رفته را باز گردانیم؟

دانلود آموزش جادوی راز سادگی

images-bin-113

لیستی از کارهای عقب مانده خود آماده کنید و یادداشت نمایید.برای هر کدام یکی از سه مورد زیر را انتخاب و جلوی آن بنویسید :

۱- همین الان انجام می دهم

۲- اصلا نمی خواهم انجام دهم

۳- زمانی را مشخص کنید که در آن زمان شروع و تا پایان ادامه دهید

فرض کنیم شما لیستی از کارهای عقب مانده خود آماده کرده اید و به شکل زیر نوشته اید :

۱- آموزش مکالمه زبان انگلیسی

۲- آموزش گیتار

۳- اموزش شنا

۴- …………

۵- …………

خوب بررسی می کنید و به این نتیجه می رسید که مهمترین کاری که الان باید انجام دهید آموزش زبان انگلیسی است پس جلوی ان بنویسید که همین الان انجام می دهم و الان سی دی ها را پیدا نمایید و درس اول را شروع کنید و طبق زمانبندی هر روز ساعتی را برای انجام آن در برنامه خودتان بگذارید و تا آخر ادامه دهید.

دانلود آموزش جادوی راز سادگی

مورد بعدی را بررسی کنید.آموزش گیتار… و به این نتیجه می رسید که چند سال پیش شوق ذوق آموزش گیتار را داشته اید و حالا نه وقت آن را دارید و نه حوصله ی آن را و به این نتیجه می رسید اگر به جای آن کار دیگری انجام بدهم بهتر است.پس جلوی آن می نویسم : اصلا نمی خواهم انجام دهم.

در لیست خود نگاه کنید آیا کار دیگری هست که از انجام آن پشیمان هستید اگر هست جلوی ان هم بنویسید که اصلا نمی خواهم انجام دهم.

این کار باعث می شود هر موقع وارد خانه می شوید و گیتار را می بینید تکلیفتان با خودتان روشن است وتخریبی از درون ذهن ایجاد نمی شود یا در جمع دوستان هستید و شخصی گیتار می زند چون منصرف از آموزش آن شده اید ذهن شما بی جهت درگیر نمی شود.

اما فقط شاید یک کار را بشود همین الان انجام داد و یکی دو تا کار را کلا منصرف شد اما در لیست شما کارهای زیادی هست که نه الان می شود انجام داد  و نه می شود آنها را حذف کرد و انجام نداد و مهم هستند.پس به مرحله ی سوم می رسیم.

برای هر کدام از کارها مثل آموزش شنا بررسی کنید که از چه زمانی می توانید آنرا شروع کنید مثلا برای شنا زمان شش ماه دیگر را مشخص می کنیم و تاریخ آنرا جلویش می نویسیم.برای هر کدام از کارهای دیگر زمان منطقی قرار بدهید.

جلوی ان تاریخ دقیق را بنویسید و یادداشت کنید که از این تاریخ شروع خواهم کرد تا پایان یابد. برای هر کدام زمان منطقی بگذارید.

حالا دیگر این کاردر برنامه ریزی و زمانبندی شما قرار دارد و در کارهای عقب مانده نیست که از شما انرژی بگیرد و از درون تخریب نماید.جالب است بدانید تجربه ای که در کلاسهای آموزشی من دیده ام هر کدام از دوستان که در لیست خود زمان هایی را برای انجام در آینده می گذارند بعدا عنوان می کنند که به طور اتوماتیک در زمان خاصی که ثبت کرده بودند آن کار را شروع کرده اند.مثلا شش ماه بعد بدون اینکه خبر داشته باشند به طور اتوماتیک در کلاس شنا ثبت نام نموده و آموزش را شروع کرده اند و بعد از مدتی که دفتر خود را بررسی نموده اند متوجه شده اند که دقیقا زمانی که در آموزش شنا ثبت نام کرده اند همان زمانی است که در لیست کارهای عقب مانده نوشته بودند.

شما هم از این تکنیک استفاده کنید و از نتایج آن لذت ببرید.

آموزش های ساده و کاربردی سایت راز ساده

[star_rating themes="flat"]

لطفا محبوبیت مطلب را ستاره گذارید

1 thought on “دشمن اعتماد به نفس : کارهای عقب مانده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 3 =